skip to Main Content

Atal Residence IV etap
2019 – Kraków, ul. Przemysłowa

Nasz kolejny projekt w prestiżowej dzielnicy Kraków Zabłocie to inwestycja Atal Residence Zabłocie IV.

Projekt, oferujący przestrzenie biurowe i usługowe w budynkach dawnej fabryki Miraculum (fabryka Mydła Czesława Śmiechowskiego). Jest to dopełnienie wcześniejszych etapów Atal Residence Zabłocie I i II . Dzięki wszystkim etapom Atal Residence stworzyło wyjatkową przestrzeń ekskluzywnego osiedla mieszkaniowego.

Projekt polegał na adaptacji zabytkowych budynków pofabrycznych objętych ochroną konserwatorską na lokale biurowe i usługowe. W ramach realizowanej inwestycji w budynku przewidziano 21 lokali biurowych i usługowych.

Naszym celem było odtworzenie historycznych elewacji budynku z uwzględnieniem cech charakterystycznych dla etapów ich powstawania. Główne elementy tworzące architekturę elewacji to odtworzone historyczne gzymsy, nadproża i otwory okienne, pierwotny materiał elewacyjny (cegła i tynk), oraz elementy stolarki.

Głównym materiałem elewacyjnym jest cegła czerwona, cegła szara oraz tynk w jasnym kolorze. Całe zamierzenie projektowe w obrębie elewacji polega na przywróceniu historycznych materiałów elewacyjnych w oparciu o wykonane odkrywki i archiwalną dokumentację. Celem projektowym było również wyraźne wyodrębnienie poszczególnych budynków powstających chronologicznie na przestrzeni lat za pomocą kolorystyki tynku i faktury cegły. Projekt zakłada przywrócenie pierwotnego charakteru budynku i wpisanie go w kontekst otoczenia.

Estetyczna architektura, łącząca w sobie stylistykę postindustrialną i nowoczesną, doskonale wkomponowuje się w otoczenie i przyczynia się do rosnącego prestiżu Zabłocia, które jest jedną z najmodniejszych i najlepiej rozwijających się części Krakowa.

W obiekcie zaprojektowaliśmy również wnętrza części wspólnych które możecie zobaczyć na ATAL RESIDENCE ZABŁOCIE IV wnętrza.